Müşteri Hizmetleri: 0850 305 2325

Teknik Servis Hizmetlerimiz

ADA Bilişim Sistemleri olarak 15 yılı aşkın süredir  Resmi LENOVO, HP, DELL  Sertifikalı Yetkili İş Ortağı ve Toshiba Türkiye (TNB A.Ş) ye bağlı olarak Resmi Toshiba Notebook Yetkili Servisi olarak hizmet vermekteyiz. Sertifikalı ve mühendislerden oluşan uzman teknik kadromuzla ve TSE belgeli servisimizle siz değerli müşterilerimize orjinal yedek parça değişimi veya garantili onarım işlemleri hakkında teknik destek vermekten mutluluk duymaktayız. Sertifikalarımızı görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

0850 305 23 23 müşteri hizmetlerimizi arayıp destek veya bilgi alabilir, ihtiyacınız olan orjinal yedek parça veya onarım hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.
Servisimizde kullanılan LENOVO HP DELL yedek parçaları %100 orjinaldir ve gerek firmamız, gerekse distributor tarafından garantilidir. 

ADA Bilişim Sistemleri olarak öncelikli hedefimiz %100 müşteri memnuniyeti, şeffaflık ve her zaman ulaşılabilir olmaktadır. Bunun için bir çok alt yapı yatırımı yapmaktayız. Servis programımız müşterilerimizin servisteki cihaz durumlaranı her durum değişikliğinde sms, mail ve otomatik arama yaparak bilgi gönderimi yapılmaktadır. Müşterilerimiz dilerse online olarak web sitemizden de cihaz durumunu sorgulama yapabilir ve cihazları hakkında yorumda bulunabilirler. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerimiz aralıklı olarak cihaz hakkında bilgileri müşterilerimize iletmektedir. 

Diğer bir önemli konu ise garantisiz cihazlardan ADA Bilişim Sistemleri olarak arıza tespit ücreti almamaktayız. Dilerseniz servisimize teslim ettiğiniz cihazınızı herhangi bir ücret ödemeden iade alabilirsiniz. 
LENOVO HP DELL notebooklar için servis hizmeti alabileceğiniz işlemler aşağıda listelenmiştir. 

Teknik Servisimizde Yaptırabileceğiniz İşlemler

Orjinal LCD Ekran Değişimi 
Servisimize ekranı kırık veya çalışmayan notebooklarınızı getirebilir, ücretsiz arıza tespiti ardından dilerseniz orjinal lcd ekranınızı veya flex kablonuzu değiştirebilirsiniz. Değiştirilen ekran veya flex kablo firmamız tarafından 1 yıl garantili olup, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ücretsiz olarak tekrar hizmet alabilirsiniz.  

Orjinal Anakart Değişimi / Onarımı
Cihazınız açılmıyor veya görüntümü gelmiyor ? Cihazınızı servisimize getirebilir, ücretsiz arıza tespiti ardından bütçenize göre size verilen teklifler ardından dilerseniz orjinal anakart değişimi veya anakart onarımızı yapıtırabilirsiniz. Değiştirilen anakart 1 yıl, onarım yapılan anakartlar 6 ay firmamız tarafından garantili olup herhangi bir sorunla tekrar karşılaştığınızda ücretsiz olarak firmamızdan hizmet alabilirsiniz.  

Orjinal Ekran Kartı Değişimi / Onarımı
Cihazınızınızın ekranında görüntü bozukluğu mevcut veya gürüntümü gelmiyor ? Cihazınızı servisimize getirebilir, ücretsiz arıza tespiti ardından bütçenize göre size verilen teklifler ardından dilerseniz orjinal ekran kartı değişimi veya ekran kartı onarımı yapıtırabilirsiniz. Değiştirilen ekran kartı 1 yıl, onarım yapılan ekran kartı 6 ay firmamız tarafından garantili olup, herhangi bir sorunla tekrar karşılaştığınızda ücretsiz olarak firmamızdan hizmet alabilirsiniz.  

Orjinal Windows Yükleme / Recovery
Cihazınızınız bir süre sonra yavaş çalışmaya başladı veya virüs mü bulaştı? Dilerseniz cihazınızı servisimize getirebilir ve servisimizde cihazınıza ait orjinal işletim sistemini yükletebilir ve bakım yapıtrabilir, dilerseniz cihazınıza ait orjinal recovery dvd talebinde bulunup kendiniz yükleme yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz sizlere her iki konuda da destek verecektir.  

Orjinal Batarya, Adaptör, Klavye Değişimi 
Cihazınızınızın klavyesi çalışmıyor veya tuşlarımı basmıyor? Bataryanız şarj olmuyor veya şarjı çabuk mu bitiyor? Adaptorunuz cihaza elektrik vermiyor mu?  Merak etmeyin! Cihazınızı servisimize getirdiğinizde uzman teknik ekibimiz ücretsiz arıza tespiti ardından sizlere cihazınızın kullandığı orjinal parça önerisinde bulunacaktır. Dilerseniz bu işlemi web sitemizden müşteri hizmetlerimizden destek alarak cihazınıza ait orjinal klavye, batarya veya adaptoru güvenli şekilde satın alabilirsiniz.  

Ram, HDD, SSD, Değişim / Upgrade 
Cihazınızınız kullabileceği maksimum ram kapasitisine göre servisimizde işlem yaptırabilirsiniz. Teknik ekibimiz sizlere maksimum kapasite hakkında bilgi verecektir. Bunun yanı sıra arızalı hdd lerin değişimi veya ssd ye upgrade işlemide yapabilirsiniz. SSD ler normal hdd lere göre 10 kat daha hızlı çalışır ve cihazınızın performansı hissedilebilecek şekilde üst seviyeye çıkar.

Orjinal Kasa ve Yedek Parçalar 
Servisimizde cihazınızın kullandıgı ekran kasası, ekran arka kasası, klavye kasası, alt kasa ve buna benzer yedek parça temini yapabilir dilerseniz servisimize gelerek değişimini yaptırabilirsiniz.Bunun yanı sıra fan değişimi, temizliği, işlemci sogutucu silikon gres yenileme gibi işlemleride yaptırabilirsiniz.  

Soğutma Sistemi Temizliği
Genel olarak her notebook için önerilen bakım süresi 1 yıldır ve atlanmaması gereken önemli bir konudur. Cihaz üzerindeki thermal macun zamanla kuruyup etkisini yitirmektedir. Bunun yanı sıra  fan ve sogutma ızgaralarıları tozla dolup cihaz hava sirkülasyonunu yapamamaktadır. Buda ekran kartı, işlemci ve anakartın aşırı ısınmasına sebep olup zamanında mudahale edilemezse anakart, ekran kartı veya işlemci arızalanmasına sebep olmaktadır. Servisimize Soğutma sistemi için getirilen cihazlar için detaylı fan ve fan motoru temizliği, Sogutucu kanalları temizliği yapılıp işlemci ve ekran kartı üzerine Thermal Macun Yeniliği yapmaktayız. Kullandıgımız Thermal Macun Dünya'nın en iyi thermal macunları arasındadır. Standart thermal macunlara göre %30 a varan ısı azalması sağlanmaktadır.

VIP Hizmet / Adresten Cihaz Alımı ve Teslimi
Lenovo, Hp, Dell Sertifkalı Yetkili İş Ortağı ve Toshiba Yetkili Servisi ADA Bilişim Sistemleri güvencesiyle servisimize cihaz getiremeyen müşterilerimizin arızalı notebook bilgisayarlarını adresinden ücretsiz olarak teslim alıp, ücretsiz olarak teslim ediyoruz. Bu hizmeti şuan için sadece İstanbul için vermekteyiz. Diğer şehirler için ücretsiz kargo ile gönderim yapabilirsiniz. VIP Hizmetten faydalanmak için 0850 305 23 25 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilir, yine aynı numaradan whatsapp yoluyla iletişime geçebilir veya aşağıdaki butona tıklayarak talepte bulunabilirsiniz. Şirket personellerimiz sizlere geri dönüş yapıp kayıt alacak ve gerekli tüm bilgileri tarafınıza aktaracaktır.